Sözlük

Yeterli malzemeye sahip misiniz?

Bayerische Landeszentrale für Politische Bildungsarbeit (BLZ), Superbloom Festivali'nde gerçekten ilgilenenlere değerli yayınlar ve sürdürülebilir olarak üretilen çanta gibi promosyon ürünleri dağıttı. Fotoğraf Shirin Kasraeian tarafından çekilmiştir.

STK’lar için: Önceden festivale ne kadar malzeme getireceğinizi (örneğin, izin verildiği takdirde promosyon ürünleri) belirlemek için, beklenen ziyaretçi sayısını önceden festivalden öğrenin. Biraz ekstra hesaplayın ve gereksiz malzemeleri başka bir etkinlikte kullanmak üzere saklayın.

Festivaller için: Festivaldeki proje ortaklarınızla, sattığınız bilet sayısı ve personel dahil olmak üzere etkinlik alanında bulunacak kişi sayısı hakkında konuşmayı unutmayın. Ayrıca, projenizi sadece festival alanının bir noktasına sınırlamamak için, kendi personeliniz tarafından kullanılması/distribütörlüğü yapılması gereken bazı materyalleri net bir şekilde belirtin..

STK’lar ve Festivaller için: Projenizin değerlerini ve yönergelerini dikkate alarak hareket edin; projeniz için üretilen ve dağıtılan materyallerin kapsayıcı ve sürdürülebilir olması gerekmektedir.

Sosyal Masalar, "Etkinlik Kapasitesini Doğru Hesaplamak İçin 3 Basit Adım" adlı makalelerinde kapasiteleri hesaplamayı açıklar.
https://www.socialtables.com/blog/event-planning/capacity-party-space-calculator/

This project has been funded with support from the European Commission. The author is solely responsible for this publication (communication) and the Commission accepts no responsibility for any use may be made of the information contained therein. In compliance of the new GDPR framework, please note that the Partnership will only process your personal data in the sole interest and purpose of the project and without any prejudice to your rights.

chevron-down