Sözlük

Hangi festival projenizi hayata geçirmek için en iyisidir?

STK'lar için: Festivaller, müzik türüne, etkinlik yerine ve hedef kitleye bağlı olarak oldukça farklılık gösterebilir. Bazı hedef kitleler diğerlerinden daha fazla fikrinize açık olabilir. Hala size en uygun festivali arıyor musunuz? Hangi festivallerin ülkenizde olduğunu öğrenmek için aşağıdaki festival birliği listesine bakın.

Zaten belirli bir festival aklınızda var mı? Fikrinizin bu festivalin konseptine uyup uymadığını ve orada kolayca uygulanabilir olup olmadığını düşünün. Hedef kitlenizin demografik bilgilerini ve festivalin hedef kitlesi hakkındaki bilgileri kullanarak etkileşimli bir ortam yaratın, bu da birçok tepki/etkileşim getirecektir.

Eğer festivalin belirli bir hedef kitlesi varsa ve projenizin bazı festival katılımcıları arasında gerilime veya tartışmaya neden olabileceğini biliyorsanız, bu durumu tekrar düşünün. Eğer böyle bir risk almak isterseniz, organizatörlere ve gönüllülere bu konuda bilgi vererek herhangi bir sürprize neden olmamaya özen gösterin.

Festivaller için: Festivalinizin temel değerlerini belirlediniz mi ?

STK'ları plansızca davet etmeden önce, festivalinizde temsil etmek istediğiniz değerler hakkında bilinçli olmalısınız, böylece hangi STK'ların sizin için bu değerler etrafında bir proje oluşturmanıza yardımcı olabileceğini bilirsiniz. Ayrıca: Sürdürülebilirlik ve tasarım konusundaki beklentilerinizi baştan belirleyin. STK'lar, promosyonlar, afişler, broşürler vb. gibi konularda sürdürülebilirlik gerekliliklerinizi uygulamada yardıma ihtiyaç duyabilir.

Her ikisi için: Karşılıklı uyumsuz olduğunuzu keşfetmek de sorun değil! Bazı şeyleri zorlamak yerine değer ve yapınıza daha iyi uyan bir ortak aramaya devam edin,

Yakınınızdaki festivalleri bulmak için bu ulusal festival birliği listesine göz atın.

İşte ilham almanız için Roskilde Festivali'ndeki sanat ve aktivizm programından bazı izlenimler:

This project has been funded with support from the European Commission. The author is solely responsible for this publication (communication) and the Commission accepts no responsibility for any use may be made of the information contained therein. In compliance of the new GDPR framework, please note that the Partnership will only process your personal data in the sole interest and purpose of the project and without any prejudice to your rights.

chevron-down