Sözlük

Festivalde farklı STK'ların çalışmalarını birbirine bağlamak mümkün müdür?

Roskilde Festival, aktivist sahnesi FLOKKR'ı gezdirmekte ve gençlerle atölye çalışmaları düzenlemektedir. Fotoğraf: Roskilde Festival.

STK’lar için: STK alanları ağ kurmak için harika bir yerdir. Kendi dışınızdaki diğer organizasyonlar kimlerdir keşfedin ve onlarla sohbet edin. Bunun, hangi yeni projelere yol açabileceğini asla bilemezsiniz.

Festivaller için: Farklı STK'ların festivalde kendilerini tanıtmak için geldiği etkinlikte, farklı STK'ları bir araya getirmek yeni projelere yol açabilir. Markalarını ve itibarını güçlendirmek için yaratıcı bir şekilde nasıl bir araya getirebileceğinizi keşfetmeye çalışın, aynı zamanda kendi marka ve itibarınızı da güçlendirebilirsiniz.

Örneğin: Roskilde Festivali'nin "FLOKKR On Tour" projesi, farklı aktivist grupları, sivil toplum kuruluşları ve sanatçıları bir araya getirerek gençleri iklim adaleti ve insan hakları mücadelesine dahil etmektedir. Roskilde Festivali'nin sanat ve aktivizm ekibi, ilgili ortaklar için öğrenme platformları olarak etkinlik laboratuvarları düzenleyerek birbirlerini tanımalarına ve projeyi geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.Aşağıdaki linke göz atabilirsiniz. (İngilizce ve Danca):

https://www.roskilde-festival.dk/en/years/2023/news/flokkr-on-tour/

This project has been funded with support from the European Commission. The author is solely responsible for this publication (communication) and the Commission accepts no responsibility for any use may be made of the information contained therein. In compliance of the new GDPR framework, please note that the Partnership will only process your personal data in the sole interest and purpose of the project and without any prejudice to your rights.

chevron-down