Sözlük

Kimi ararsınız?

STK’lar için: Aktif bir STK’sınız; bir proje fikriniz var. Projeiniz için bir festival sahnesi çok iyi firsat olacak. Festivale e-mail atıyorsunuz ve sizi otomatik olarak bilet satışlarının gerçekleştirildiği siteye yönlendiriyor… ya da yönlendirmiyor mu ? Bir festival organizasyonuyla olası işbirliği için doğru kişilere ulaşmak önemlidir. Bir festival, birçok farklı sorumluluğa sahip birçok insanı içeren büyük bir organizasyon olabilir. Güvenlik veya yiyecek & içecek departmanına ulaşırsanız, yardımcı olmak isteseler bile veya ilgilendikleri halde işler kaybolabilir. Doğru kişileri belirleyip onlarla iletişim kurmaya özen gösterin: Sürdürülebilirlik yöneticisi var mı? İletişim yöneticisi var mı? Sosyal sorumluluk yetkilisi var mı? Kısacası: Festivalin sahibi veya direktörü hakkında haberler okusanız bile, belirli bir departmanla iletişim kurmak istiyorsanız, en yukarıdan onlarla iletişim kurmaya çalışmayın. Online olarak iletişim bilgisi bulamazsanız ve resmi e-posta adresine gönderdiğiniz e-posta yanıt almazsa, telefonu elinize alıp aramaktan çekinmeyin. Resmi telefon numarasını arayın ve yanıt alana kadar sormaya devam edin.

Festivaller için: Festival alanınızı bu yıl açmak için harika bir fikriniz var ve ilgi alanınıza (örneğin çevre, eşitlik, ırkçılığa karşı mücadele, toplumsal uyum vb.) dair faaliyet gösteren bazı STK'ların festivalde yer almasını diliyorsunuz. Harika! Öncelikle araştırma yapın! Belki de bir öğrenci kulübünden veya mahallenizdeki küçük bir gençlik merkezinden bu talepte bulunmak çok fazla olabilir. STK'lar genellikle belirli çevrelerde faaliyet gösterir ve festival çevreleriyle örtüşmeyebilir. STK'ların birbirleriyle nasıl iletişim kurduğu ve etkinliklerini nasıl duyurduğu gibi konularda bilgi alabileceğiniz platformları araştırabilir ve festivalinizi orada tanıtabilirsiniz. Aynı zamanda milli/bölgesel gençlik konseyleri, federasyonlar ve şehir gençlik parlamentoları gibi çatı kuruluşlarını da kontrol etmek iyi bir fikir olabilir.

This project has been funded with support from the European Commission. The author is solely responsible for this publication (communication) and the Commission accepts no responsibility for any use may be made of the information contained therein. In compliance of the new GDPR framework, please note that the Partnership will only process your personal data in the sole interest and purpose of the project and without any prejudice to your rights.

chevron-down